خانه

خانه

دوره های آموزشی

دوره های آموزشی

سرور چیست

قبل از این که بگوییم سرور چیست بهتر است مقداری راجع به اینترنت صحبت کنیم.

اینترنت:

در زمان های بسیار گذشته برای این که بخواهند خبر یا موضوعی را به مردم اطلاع دهند مجبور بودند در سطح شهرها راه بیفتند و آن مطلب را جار بزنند. با این روش ممکن بود خبر به درستی حتی در همان شهر اطلاع رسانی نشود و یا تعدادی از مردم همان شهر از آن مطلع نشوند، در شهرهای دیگر که هیچ، اگر نیاز به اطلاع رسانی به شهرهای دیگر نیز بود باالاجبار از طریق پیک که معمولا اسب سوار بود خبر را به شهرهای دیگر می رساندند که آن هم مدت قابل توجهی زمان می برد. 

در عصر تکنولوژی اطلاع رسانی ها از طریق اینترنت نیز صورت می پذیرد.

اینترنت یک شبکه جهانیست که تمام دنیا به آن متصلند و در هر زمان و به راحتی می توانند به آن و اطلاعات آن دسترسی داشته باشند و به راحتی هرچیزی را که به دنبال آن هستند پیدا کنند، اعم از اخبار و …

وب سایت های مختلف با موضوعات مختلف به راحتی شما را به آن چه به دنبال آن می گردید می رسانند.

سرور چیست:

هر وب سایت اطلاعات خود را در هاست خود قرار می دهد و دامنه هر وب سایت (مثلا izao.ir) به این هاست متصل است و هر وب سایت و دامنه آن به یک سرور متصلند. نکته ای که اینجا لازم به ذکر است این است که سرورها انواع مختلفی دارند و سرورهایی که وب سایت ها از آن ها استفاده می کنند از نوع وب سرور هستند. پس وقتی یک کاربر به یک وب سایت متصل می شوند و به اصطلاح وارد آن وب سایت می شود به نوعی به سروری که این وب سایت در آن قرار دارد متصل شده است و آن سرور نیز به شبکه جهانی اینترنت متصل است، پس در هرکجای دنیا از طریق آدرس آن وب سایت (مثلا izao.ir) می توان به آن وب سایت متصل شد؛ در اصل به سروری که اطلاعات آن وب سایت در آن قرار دارند متصل شده اند.

هر وب سرور تعدادی وب سایت را تحت پوشش خود دارد و این وب سایت ها به این وب سرور متصلند. هر اتصالی به اینترنت از طریق IP صورت می پذیرد و هر سرور IP مختص به خود را دارد و از طریق همین IP به شبکه جهانی اینترنت متصل می شود.

نتیجه گیری:

نتیجه ای که می گیریم این است که سرورها رابط های اصلی کاربران اینترنت با اینترنت هستند. و هر کاربری که بخواهد به شبکه جهانی اینترنتی متصل شود در اصل از طریق سرورها متصل می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفاً برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید
[کل: 0 میانگین: 0]
Post Views: 2,020