خانه

خانه

دوره های آموزشی

دوره های آموزشی

سئو چیست

بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو که مهمترین و برترین آن ها گوگل است را سئو می گویند.

هنگامی که کاربران اینترنت در گوگل به دنبال چیزی می گردند و جستجو می کنند اکثریت کاربران نتایج اول و نتایج نمایش داده شده در صفحه اول و یا صفحات اولیه را انتخاب نموده و باز می کنند.

بنابر این اگر می خواهید کسب و کار شما رشد قابل توجهی داشته باشد بسیار مهم است که در گوگل نیز جایگاه خوبی داشته باشید.

فاکتورهای متعددی برای نمایش وب سایت ها در صفحه اول و صفحات اولیه گوگل از طرف گوگل وجود دارند و همواره وب سایت هایی در نتایج اولیه گوگل نمایش داده می شوند که برای موتورهای جستجو بهینه شده باشند. گوگل همواره عنوان می کند که وب سایت خود را کاربر پسند کنید تا کاربران وب سایت شما همواره از وب سایت شما رضایت داشته باشند. بنابر این در اصل، رضایت کاربران وب سایت ها برای گوگل اهمیت دارد.

دو تا از فاکتورهای مهم برای گوگل در وب سایت ها استفاده از دامنه و هاست مناسب است. استفاده از هاست با کیفیت در سئوی وب سایت شما تأثیر گذار است. به عنوان مثال اگر از هاست بی کیفیتی استفاده نمایید که دارای قطعی و وصلی باشد و یا از سرعت پایینی برخوردار باشد از نظر گوگل این یک نقطه منفی برای وب سایت شما محسوب می شود و باعث کاهش رتبه شما از نظر سئو در نتایج جستجوی گوگل می شود. در عوض اگر از هاستی استفاده نمایید که دارای سرعت مناسب و بالا باشد و تقریبا 100 درصد و همیشه در دسترس باشد از نظر گوگل نقطه مثبت در سئوی وب سایت شما محسوب می شود و در نمایش وب سایت شما در نتایج بهتر جستجو نقش خواهد داشت.

استفاده از دامنه مناسب برای وب سایت نیز در سئوی وب سایت شما مؤثر است.

این که دامنه ملی باشد مانند ir و یا این که بین المللی باشد مانند com کدام برای سئوی وب سایت بهتر است، پاسخ این است که در مجموع استفاده از دامنه های بین المللی از نظر گوگل مقداری بهتر هستند تا دامنه های ملی منتها نه خیلی زیاد. دلیل آن نیز این است که دامنه ای با پسوند com یک دامنه کلی است و نشان از یک منطقه خاص و یا یک کشور خاص نیست و مفهوم آن برای گوگل این است که کاربران این وب سایت از سراسر دنیا می توانند باشند و محدود به منطقه یا کشور خاص و یا یک موضوع خاصی نیستند ولی دامنه های ملی مانند ir برای گوگل این مفهوم را دارند که کاربران این نوع وب سایت ها معمولاً از کشور ایران هستند، ولی نکته ای که است این است که در نهایت فرقی نمی کند که پسوند دامنه شما بین المللی باشد یا ملی یعنی این که اگر پسوند دامنه ای ir بود مفهومش این نیست که فقط ساکنین کشور ایران می توانند از آن استفاد کنند بلکه از این دامنه نیز مانند تمام دامنه ها با هر پسوندی در تمام دنیا می توانند استفاده کنند و از طریق آن وارد وب سایت شما شوند پس نتیجه می گیریم در نهایت فرق چندانی نمی کند دامنه وب سایت شما بین الملی باشد یا ملی و از تمام دامنه ها در تمام دنیا می توان استفاده کرد و پسوند دامنه وب سایت از نظر گوگل اهمیت زیادی در سئوی وب سایت شما ندارد. نکته ای که هست این که به عنوان مثال دامنه های ملی مانند ir در سئوی محلی تأثیراتی را دارند که در پست های بعدی سعی می کنیم در مورد آن و همچنین بیشتر در خصوص چگونگی تأثیر دامنه در سئو صحبت کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفاً برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید
[کل: 0 میانگین: 0]
Post Views: 2,323