خانه

خانه

دوره های آموزشی

دوره های آموزشی

نحوه اتصال دامنه به هاست

نحوه اتصال دامنه به هاست بدین شکل است که شما هر زمان هاستی را خریداری می نمایید به هنگام خرید هاست لازم است دامنه این هاست را نیز هنگام خرید اعلام نمایید، با این کار طی فرایند خرید هاست، دامنه ای که می خواهید به آن متصل نمایید برای سروری که هاست بر روی آن قرار دارد تعریف می شود و هنگام خریداری هاست اطلاعات هاست از طرف شرکت ارائه دهنده در اختیار شما قرار می گیرد.

هاست از طریق DNS به دامنه متصل می شود.

به عنوان مثال اگر شما از ما هاست تهیه نمایید به هنگام خرید هاست، سیستم از شما می خواهد دامنه این هاست را اعلام نمایید و پس از اعلام دامنه، هاست شما برای دامنه ای که معرفی نموده اید از طرف سیستم تعریف و ست می شود. در میان اطلاعاتی که برای هاست به شما ارائه می گردد، چیزی وجود دارد به نام DNS. دامنه ها، اعم از دامنه های ملی مانند ir و بین المللی مانند com دارای کنترل پنل می باشند. به عنوان مثال اگر شما از ما هاست را تهیه کرده باشید، DNS های هاست ما بدین شرح است: ns1.izao.ir و ns2.izao.ir که لازم است شما وارد کنترل پنل دامنه خود شوید و این DNS ها را در محل مربوطه وارد نموده و ذخیره نمایید. طی فرایندی در اینترنت این DNS ها ست می شوند و دامنه شما را به هاست شما متصل می نمایند. مدت زمانی که طول می کشد تا این فرایند صورت پذیری چیزی بین 24 تا 72 ساعت می باشد. بر اساس تجربه ما، مدت زمان ست شدن دامنه های بین المللی به مقدار فابل توجهی کمتر از دامنه های ملی است و با سرعت بیشتری دامنه های بین المللی به هاست متصل و یا ست می شوند.

پس از ست شدن DNS هاست با دامنه می توانید از هاست خود استفاده نمایید.

نکته:

شما قبل از ست شدن دامنه با هاست نیز می توانید از هاست خود استفاده نمایید و لازم است از طریق IP هاست به هاست خود متصل شوید که این اتصال معمولاً از طریق کنترل پنل هاست صورت می پذیرد. (اکثر هاست ها مدیریت شده هستند و دارای کنترل پنل می باشند).

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفاً برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید
[کل: 0 میانگین: 0]
Post Views: 2,461